Armando Sadiku është kthyer në një idhull në kampionatin indian, pasi po vijon të shënojë rregullisht.

Sulmuesi shënoi dy gola për skuadrën e tij Goa përballë North Ist Junajtid. Sadiku barazoi shifrat në shtesën e pjesës së parë, duke transformuar saktësisht një penallti. Vetëm dy minuta pas fillimit të pjesës së dytë, ai u tregua i aftë brenda zonës të lëshonte një gjuajtje të pakapshme për portierin.

Kështu, ai kaloi në avantazh ekipin e tij që për fat të keq nuk administroi siç duhet rezultatin dhe mbylli ndeshjen në barazim 3-3.

Me këto dy gola, Sadiku u ngjit në kuotën e 4 të tillëve të shënuar në vetëm 3 ndeshje të luajtura në këtë kampionat me Goa, duke lënë menjëherë gjurmë në ecurinë e kësaj skuadre dhe duke u kthyer në një idhull për tifozët.

google_ad_client = "ca-pub-9470492314070355"; google_ad_slot = "5632655076"; google_ad_width = 300; google_ad_height = 250; google_page_url ="http://www.zhaku.net/";