Italia ka mposhtur 1 me 0 Anglinë në San Siro,duke i dërguar “tre luanët “ në Ligën B.

Një ndeshje e dominuar nga Italianët , të cilët të jepnin përshtypjen se ishin skuadra e europianit dhe ajo që dështoi të kualifikohej në botëror, ndonëse Mancini kishte disa mungesa me peshë.

google_ad_client = "ca-pub-9470492314070355"; google_ad_slot = "5632655076"; google_ad_width = 300; google_ad_height = 250; google_page_url ="http://www.zhaku.net/";

Një mbrojtje thuajse perfekte dhe kundërzbritje të shpejta që vunë në vështirësi herë pas herë miqtë.

E megjithatë ndeshja do të zhbllokohej në mesin e pjesës së dytë, falë një realizimi të mrekullueshëm të Raspadorit. Ulje perfekte e topit dhe goditje në gjysmëlartësi me të djathtë në hyrje të zonës.

Deri në fund Italia pati mundësi të shumëfishonte rezultatin, por gjithsesi u mjaftua me një fitore minimaliste, e cila e lejon të shkojë ta luajë finalen për vendin e parë të hënën në mbrëmje në Hungari, kundër vendasve të cilët i befasuan të gjithë duke mundur Gjermaninë në transfertë 1 me 0. Heroi i Hungarisë ishte Szalai ë shënoi me thembër golin e vetëm në minutën e 17-të .

Në Grupin e 3 të Ligës B, Bosnja blindoi vendin e parë duke mundur në duel të gjithin ballkanik Malin e Zi 1-0 me gol të Demirovic. Në sfidat e tjera të Ligën C, Gjeorgjia fitoi 2-0 përballë Maqedonisë së Veriut, ndërsa Bullgaria shpartalloi  5-1 Gjibraltarin.